top of page

VERSLO CENTRAS (2016), 2600 m²

Antakalnio g. Vilnius, Lietuva

Andrius Raudonikis, Linas Karmaza

Pastatas yra paveldosauginėje teritorijoje ir tai padiktavo architektūrinius sprendinius. Pastato tūris formuojamas klasikinės formos su modernios interpretacijos fasadais. Pastato pirmas ir techninis antras aukštas vizualiai apjungiami ir matomai išryškinama apatinė pastato dalis, kurioje yra numatomos komercinės patalpos. Pirmo - komercinio aukšto vizualinis atskirimas dominuoja aplinkiniuose pastatuose ir visoje antakalnio gatvėje. Pastato fasado (langų) ritmas taipogi diferencijuoja su gretimais pastatais.

 Viršutinis aukštas projektuojamas su nuožulniom sienom taip sukuriant keturšlaičio stogo įspūdį. Keturšlaičiai stogai irgi vienas iš dominuojančių antakalnio gatvės stogo tipų. Pastato prisitaikymas prie aplinkinių statinių ypač pastebimas iš darnos kuriamos su šalia esančiu keturių aukštų gyvenamuoju namu. Tiek proporcija tiek ritmas išlaiko vientisumą.

Pastato fasadams pasirinkta betoninės faktūrinės plokštės su vertikaliu raštu, šis vertikalus raštas atkartojamas projektuojant langų pridengimą žaliuzėmis. 

bottom of page